news-details

Yeni Peugeot E-Traveller: Profesyoneller için tasarlanan göz alıcılık

Peugeot’nun yenilediği E-Traveller, profesyonel yolcu taşımacılığına yönelik, her biri üst düzey konfor seviyesi sunan, versiyona bağlı olarak 5 ile 9 arasında değişen koltuk seçenekleriyle üretiliyor. VIP donanım seviyesi, lüks iç mekan ambiyansı, üç bölgeli klima, karartılmış cam tavan gibi donanımları ile birbirine bakan 4 bağımsız koltuk düzeniyle salon konfigürasyonu sunuyor.

Göz alıcı detaylarda tazelik

Konu, yolcu taşıma olduğunda yeni E-Traveller her zamankinden daha şık ve konforlu bir ulaşım garantisi veriyor. Yeniden tasarlanan ön cephe: E-Traveller, merkezinde markanın yeni logosunun yer aldığı yeni bir ızgara tasarımına ek olarak yeni tam LED farlar, ikonik 3 pençeli PEUGEOT imzası ve aerodinamik açıdan optimize edilmiş yeni bir ön tampon sayesinde, Peugeot ürün gamının yeni ön görünümünü benimsiyor. Yepyeni ön konsol: Dijital gösterge paneli ve geniş merkezi dokunmatik ekran, günlük kullanımda gelişmiş güvenlik ve konfor seviyesi sunuyor. Yeni direksiyon, isteğe bağlı olarak ısıtma işlevi ile donatılabiliyor.

İleri teknoloji ile daha fazla konfor ve güvenlik

Peugeot E-Traveller, yeni donanımlarıyla sürücü ve yolcuların günlük konfor ve güvenliğini artırıyor. Tüm yeni E-Traveller versiyonları standart olarak yeni 10 inçlik tamamen dijital renkli gösterge paneli ile donatılıyor. Dijital gösterge paneli, navigasyon, enerji akışı gibi temel bilgileri optimize edilmiş ve kişiselleştirilebilir bir şekilde gösteriyor. Yeni E-Traveller, ses sistemini ve bağlı navigasyonu kontrol etmek üzere standart olarak yeni bir 10 inçlik HD merkezi dokunmatik ekranla donatılıyor. “OK Peugeot” sesli asistan, tam konfor için temel işlevleri doğal dilde kontrol etme olanağı tanıyor. Sürücü Yorgunluk Uyarısı, Gelişmiş Trafik İşareti Tanımlama Sistemi, Şerit Takip Asistanı, yaya ve bisikletli algılama işleviyle Acil Durum Güvenlik Freni ve Hız Sınırlayıcı gibi, kapsamlı sürüş destek sistemleri, sürüş güvenliğini ve konforunu destekliyor.

Her zamankinden daha verimli ve bağlantılı

Peugeot E-Traveller’da 350 km’ye kadar menzile sahip eksiksiz, yüksek performanslıelektrikli ürün gamı sunuluyor. Günlük gereksinimlere cevap veren üç sürüş modu bulunuyor. Yeni E-Traveller, maksimum 100 kW (136 HP) güç ve maksimum 260 Nm tork sunan, daha verimli yeni bir elektrikli motorla yollara çıkıyor. Bu motor, ilk hareket anından 130 km/s’lik maksimum hıza kadar optimum performansı sağlıyor. Tahmini şarj süreleri şu şekilde gerçekleşiyor:

''100 kW halka açık şarj noktasında 50 kWsa batarya için 38 dakika (yüzde 5’ten yüzde 80’e şarj). 100 kW halka açık şarj noktasında 75 kWsa batarya için 45 dakika (yüzde 5’ten yüzde 80’e şarj). 11 kW Wallbox’da 11 kW entegre şarj cihazıyla 50 kWsa batarya için 4 saat 50 dakikada tam şarj. 11 kW Wallbox’da 11 kW entegre şarj cihazıyla 75 kWsa batarya için 7 saat 30 dakikada tam şarj. 7,4 kW Wallbox’da 7,4 kW entegre şarj cihazıyla 50 kWsa batarya için 6 saat 43 dakikada tam şarj. 7,4 kW Wallbox’da 7,4 kW entegre şarj cihazıyla 75 kWsa batarya için 11 saat 20 dakikada tam şarj.''

En güncel bağlantı çözümleri

Peugeot i-Connect sistemi, ekran yansıtma işleviyle (Apple CarPlay/Android Auto) kapsamlı ve son derece sezgisel bir bağlantı sunuyor. Teknolojik deneyim, yüksek performanslı TomTom bağlantılı navigasyon ile donatılan Peugeot i-Connect Advanced ile tamamlanıyor. Sistem güncellemeleri “kablosuz” olarak gerçekleşiyor. Kablosuz Apple Car Play ve Android Auto bağlantısı, akıllı telefon içeriğinin kablo bağlantısı olmadan merkezi ekrana aktarılması anlamına geliyor. 

  Hibya Haber Ajansı