​Sardis’ten VakıfBank’a altın ödül

Finans sektörünün en iyi projelerini ödüllendirmek üzere düzenlenen Sardis Ödülleri’nde VakıfBank, Mirriad Projesi’yle ‘En Yeni Dijital Fikirler’ kategorisinde Altın Sardis ödülünü almaya hak kazandı.

Yenilikçi ürün ve hizmetleriyle müşterilerine finansal kolaylık tanıyan VakıfBank, Türkiye’de ilk kez uyguladığı Mirriad teknolojisiyle bu kez sosyal bir konuda konfor sağladı. VakıfBank, 2 milyon görüntülenmeye ulaşan projesiyle, Sardis Ödülleri’nde ‘En Yeni Dijital Fikirler’ kategorisinde Altın Sardis’in sahibi oldu.

 

Dijital pazarlamada bir ilk

Yapılan araştırmalarla Türkiye’de TV içeriklerinin büyük oranda online platformlarda tüketildiği ve izleyicilerin bu içerikleri tüketirken reklam engelleyici kullandıkları tespit edildi. VakıfBank bu içgörüyle, uygun ürün ve hizmetinin uygun hedef kitleyle buluşması ve bunu yaparken izleyicilerin seyir keyfini engellememeyi amaçlayarak bugüne kadar Türkiye’de dijital pazarlama iletişiminde kullanılmayan Mirriad teknolojisini hayata geçirdi.

 

Reklamsız seyir keyfi

TV içeriklerini internette daha fazla tüketmeye başlayan izleyiciler için reklam kesintisini önleyen sistem, video içerikte yer alan bir nesnenin yüzeyine ya da uygun platformlara otomatik olarak yerleştirebiliyor. Ayrıca yapay zeka ile hedef kitle analizi yapılarak uygun sahneler seçilebiliyor. Bu teknolojiyle en çok tüketilen içeriklerde ürün ve hizmetleriyle hedef kitlesinin karşısına çıkan VakıfBank, uyguladığı kampanya ile 2 milyon görüntülenme rakamına ulaştı.

 

Sardis ödülleri hakkında:

Finans sektöründe inovasyonu ve pazarlama başarısını kutlamak, bankalar, sigorta şirketleri, finansal teknoloji şirketleri, diğer finansal kuruluşlar ve finansal kuruluşlara hizmet veren ajanslar tarafından hayata geçirilen en yenilikçi projeleri ve üstün pazarlama başarılarını ödüllendiren programdır.

 

Hibya Haber Ajansı

Okunma