New York Borsası'nda endeksler dar aralıkta karışık kapandı

New York Borsası'nda endeksler, ABD ile Çin arasında devam eden ticaret müzakereleri ve nihayetinde yakın zamanda imzalanması beklenen sınırlı ticaret anlaşmasına (Faz 1) ilişkin devam eden iyimserlikle dar

New York Borsası'nda endeksler, ABD ile Çin arasında devam eden ticaret müzakereleri ve nihayetinde yakın zamanda imzalanması beklenen sınırlı ticaret anlaşmasına (Faz 1) ilişkin devam eden iyimserlikle dar bantta sıkışırken, piyasalar karışık kapandı.

S&P 500 endeksi yüde 0.12 kayıpla 3,074.62 puandan, Dow Jones 30 endeksi yüzde 0.11 artışla 27,492.63 puandan, Nasdaq teknoloji endeksi ise yüzde 0.02 artışla 8,434.68 puandan kapandı.

İki ülkenin devlet başkanları da dahil olmak üzere üst düzey yetkilileri, son dönemde karşılıklı olarak anlaşmanın imzalanacağına olan inancı güçl.endirecek açıklamalar yaparken, Çinli müzakerecilerin özellikle 15 Aralık'ta yürürlüğe girecek olan 125 milyar dolarlık Çin malına ilişkin yaptırımların kaldırılmasına çalışıyor.

Konuya ilişkin basına yansıyan haberlere göre, ABD tarafının da yaptırımları kaldırma, kısmi indirime gitme gibi seçenekleri değerlendiriyor.

Hibya Haber Ajansı

443
Okunma