news-details

Mars, “Sigarayı Bırakın, Rahat Bir Nefes Alın” diyerek çalışanlarına 3 gün izin verecek

Tütün ile mücadele kapsamında Dünya Sağlık Örgütü tarafından 1987 yılında Dünya Sigarayı Bırakma Günü olarak belirlenen 9 Şubat’ta başlatılacak proje ile ilgili konuşan Mars Logistics İnsan Kaynakları Direktörü Nihal Kansu, “Bilindiği üzere sigara yalnızca içene değil çevresindekilere de zarar veriyor. Uygulamaya alacağımız Rahat Nefes Projesi ile sigara içmeyen veya bırakan arkadaşlarımıza yılda 3 gün ekstra izin vereceğiz” dedi. 

“Çalışma arkadaşlarımızın sağlığı bizim için her şeyden önemli. Ne yazık ki sağlığımızı düşünmeye sağlığımız ile ilgili bir problem olduğunda başlıyoruz.” diyen Kansu, tütün kullanımının küresel olarak önlenebilir sağlık problemlerinin en büyük nedeni olduğunun altını çizerek uygulamaya alacakları projenin amacını, “Rahat Nefes Projemiz kapsamında ek 3 gün izin uygulamamız ile hem sigara içmeyenleri desteklemeyi hem de sigara içen çalışma arkadaşlarımızı bırakmaları yönünde teşvik etmeyi amaçlıyoruz” sözleriyle açıkladı.

“Sigarayı bırakın, rahat bir nefes alın” sloganıyla yola çıkılan uygulamadan Mars’ın bütün çalışanlarının yararlanabileceğini söyleyen Kansu, “Projemiz sigara, elektronik sigara, tütün ve tütün mamullerinin hiçbirinin kullanılmaması kuralı ile önümüzdeki günlerde hayata geçecek.” cümleleriyle sözlerini noktaladı.

Mars Logistics Hakkında:

1989 yılında kurulan Mars Logistics, tüm lojistik hizmetlerinin sunulduğu bir grup şirketi olarak faaliyet göstermektedir. Uluslararası karayolu, havayolu, denizyolu ve demiryolu taşımacılığı hizmeti sunan Mars Logistics, proje taşımacılığı, intermodal taşımacılık, fuar ve etkinlik lojistiği, depolama, gümrük yönetimi ve sigorta alanlarında da hizmet vererek müşterilerine entegre bir sistem sunmaktadır. Merkezi İstanbul’da olan, yurtiçinde ve yurtdışında şubeleri bulunan Mars, 241 bin 313 metrekarelik açık ve kapalı alanda gümrüklü ve gümrüksüz depolama hizmetleri ile müşterilerine akıllı çözümler sağlamaktadır. Mars Logistics başta otomotiv ve tekstil olmak üzere kimya, sağlık, kozmetik, enerji, perakende gibi birçok sektöre sektör bazında özel çözümler geliştirmektedir. 

Türkiye’nin en genç ve en büyük filolarından birine sahip olan Mars Logistics, Avrupa, Kuzey Afrika, Balkanlar ve Türki Cumhuriyetler’e karayolu taşımacılığı hizmeti vermektedir. WIN’in kurucu üyesi olan Mars Hava ve Deniz Kargo ise dünyanın tüm ülkelerine ulaşmakta ve havayolu & denizyolu taşımacılığında da profesyonel bir sistem sunmaktadır. Türkiye’nin en büyük 150 şirketi arasında yer alan Mars, yayınladığı sürdürülebilirlik raporu ile Türkiye’deki GRI onaylı A+ seviyesindeki ilk 10 firmadan birisi olmayı başarmıştır. 2 bin 600’ün üzerinde çalışanıyla, lojistik sektöründe fark yaratarak büyümesini sürdüren Mars Logistics, Intermodal Taşıma Sistemi ile çevreci ve sürdürülebilir bir hizmet modeli sunmaktadır.  Sektörde sürekli gelişimi ve değişimi hedefleyen Mars, kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde özellikle eğitime destek vermeye odaklanmıştır.

  Hibya Haber Ajansı