Zelenski: ABD ve Japonya ile tarihi anlaşmalar imzaladık

Roma, 14 Haziran (Hibya) – Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Japonya ile tarihi anlaşmalar imzaladıklarını söyledi.

Resmi Gazete başlıkları

Hâkimler ve Savcılar Kuruluna Ait Kararlar

ABD Başkanı Biden: G7 büyük bir adım attı

Washington, 13 Haziran (Hibya) – Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, G7’nin büyük bir adım attı ve dondurulmuş Rusya varlıklarının gelirlerinden 50 milyar doları serbest bırakma konusunda anlaştığını söyledi.

Bakan Bolat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İspanya’daki görüşmelerine katıldı

Ticaret Bakan Ömer Bolat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İspanyol finans temsilcileri ve Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili ile yaptığı görüşmelere katıldı.

Miller: ABD, bir charter uçuş şirketinin yöneticisine vize kısıtlaması getiriyor

Washington, 13 Haziran (Hibya) - Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, Nikaragua üzerinden ABD'ye düzensiz göçü kolaylaştırdığı gerekçesiyle bir charter uçuş şirketinin yöneticisine vize kısıtlaması getirildiğini açıkladı.

Bakan Tekin, Geleneksel Yıl Sonu Maarif Etkinlikleri’ne katıldı

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerden oluşan Maarif Orkestrası ve Halk Dansları Topluluğunca bu yıl ilki düzenlenen "Geleneksel Yıl Sonu Maarif Etkinlikleri" kapsamındaki dinleti ve halk oyunları gösterisine katıldı.

Bakan Yardımcısı Yılmaz, Özbekistan’ın Ankara Büyükelçisi Agzamhocayev ile görüştü

Dışişleri Bakan Yardımcısı Nuh Yılmaz, Özbekistan’ın Ankara Büyükelçisi Alişer Agzamhocayev’i kabul etti.

Guterres: İnsan haklarını teşvik etmek için daha çok çalışmalıyız

New York, 13 Haziran (Hibya) - Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres; çatışmalar, eşitsizlikler ve ayrımcılıklarla dolu dünyada diyalog, empati ve insan haklarını teşvik etmek için daha fazla çalışmaları gerektiğini belirtti.

Russell: Yemen'de tutulan personellerin serbest bırakılmasını talep ediyoruz

New York, 13 Haziran (Hibya) - Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) İcra Direktörü Catherine Russell, Yemen'de tutulan tüm Birleşmiş Milletler (BM) ve sivil toplum kuruluşu (STK) personelinin serbest bırakılmasını talep etti.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Duran, Mısır’ın Ankara Büyükelçisi Elhamamy’i kabul etti

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Burhanettin Duran, Mısır’ın Ankara Büyükelçisi Amr Elhamamy’i kabul etti.