news-details

Eskişehir’de otoparklar seçim günü ücretsiz hizmet verecek

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde seçmen iradesinin sandığa en güçlü şekilde yansıması için bir dizi düzenleme yapıldığını duyurdu.

Yapılan açıklamada turistik merkezlerin tümünün seçimin yapılacağı 31 Mart Pazar günü kapalı olacağını ifade edilerek, “Büyükşehir belediyesine ait Tarihi Odunpazarı Bölgesindeki tematik müzelerimiz, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı'ndaki merkezlerimiz ve Hayvanat Bahçemiz, bot ve gondollarımız, belediye iştiraklerimizin işletmeleri hizmet veremeyecektir.” denildi.

Cadde otoparkları ile açık otoparkların ücretsiz olarak hizmet vereceği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ayrıca sandık görevlilerinin kent içi ulaşımda sıkıntı yaşamaması için ek tramvay seferi sabah 04.00’te başlayacaktır. Şehir içi otobüs seferlerimiz ise sabah 04.00 itibariyle başlayacak şekilde düzenlenmiştir. Gerekli güncel duyuruları web sitemiz ve mobil uygulama programlarımız aracılığıyla takip edebilirsiniz. Sandık Kurulu'nda görev alacak personelin dönüşleri için ise, 31 Mart 2024 Pazar günü saat 24.00 itibariyle tüm mahallelerimize hizmet verecek olan araçlarımız, Adliye Binası önünde hazır bulundurulacaktır.”

  Hibya Haber Ajansı