Erdoğan: Gelen mektubu başkana verdim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'la görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında, gazetecilerden gelen bir soru üzerine TSK'nın Suriye Barış Pınarı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'la görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında, gazetecilerden gelen bir soru üzerine TSK'nın Suriye Barış Pınarı operasyonu öncesinde Trump tarafından gönderilen mevtubu, kendisine verdiğini söyledi.

Erdoğan, "Yüzlerce insanımızın ölümüne yol açan birinin (Ferit Abdi Şahin) ABD tarafından böyle karşılanması bizi üzmüştür. Aynı şekilde Rusya tarafından da böyle karşılanmıştır. Bunu anlamakta zorlanıyoruz. CIA'nın da bu adamın terörist olduğuna dair paylaştığı belgeyi, sayın Başkana takdim ettim. Gelen mektubu da yine aynı şekilde kendilerine verdim " dedi.

Basın toplantısında Tump'da, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çok verimli ve harika bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyleyerek, "Türkiye, ABD'nin bölgedeki en güvenilir ortağıdır. Türkiye, tıpkı bizim mücadele ettiğimiz gibi terörle mücadele ediyor. Türk ve Amerikalı yetkililer F35 sorununun çözümü konusunda çalışıyorlar. Türkiye'n in S400 alım ısrarı sorun yaratıyor" şeklinde konuştu.

Trump, Türkiye ile ticaret hacminin 100 milyar dolara çıkarılmasını istediklerini sözlerine ekledi.

"FETÖ konusunda belgeleri nbu ziyaretimizde de ayrıca getirdik"

Cumhur Başkanı Erdoğan, bir soruya cevaben, "FETÖ konusunda belgeleri bu ziyaretimizde ayrıca getirdik. Bunları ayrıca takdim edeceğiz, herhalde bunlara biz nasıl teröristleri veriyorsak, onlarda bize verir" dedi.

Hibya Haber Ajansı

841
Okunma