news-details

Başkan Altay: Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı’nı mayıs başı hizmete açmış olacağız

Başkan Altay, “Konya Modeli Belediyecilik” anlayışıyla şehrin her noktasında kesintisiz şekilde çalışmaya devam ettiklerini belirterek, şehir merkezinde trafiği rahatlatmak adına İstanbul Yolu Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı’nın önemli bir yatırım olduğunu ifade etti.

Başkan Altay, Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı’nın alt kısmının yaklaşık bir ay önce hizmete girdiğini anımsatarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yaklaşık bir ay önce alttan trafik geçişini sağlamıştık. Yan yollarla ilgili çalışmamız da kesintisiz bir şekilde devam ediyor. İnşallah Mayıs başında buradaki tüm işlemlerimizi tamamlayarak açmayı hedefliyoruz. Böylece İstanbul Yolu diye ifade ettiğimiz Beyşehir istikametinden gelip Afyon istikametine giden vatandaşlarımız için kesintisiz bir trafik aksı oluşmuş oldu. Bu yol üzerinde hiçbir şekilde trafik ışığında beklemeden yoğun trafiği, şehre gürültü ve trafik yoğunluğu olmadan aktarma imkanımız oldu. Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı’nı mayıs başı itibariyle tamamen hizmete açmış olacağız.”

  Hibya Haber Ajansı